Некои сосема неважни, но за мажите секси движења

148

На прашањето кои работи кои жените ги прават, на мажите им се секси и неодоливи, одговорите биле изненадувачки, бидејќи не се однесувале само на секс. Напротив.

Облекување на тесни фармерки
Наутро додека се подготвувате за денот пред вас, многу мажи сакаат кога седат и ја набљудуваат својата партнерка како се обидува да влезе во тесни фамерки и при тоа изведува некој чуден танц.Таа тоа го прави секојдневно, но за него тоа е празник за очи.

Истегнување
Истегнувањето на рацете подигнат во висина, е една од работите кои им се допаѓаат на мажите.

Замавнување со косата
Замавнување со косата и играње со нејзе, се заводнички движења за кои жените се свесни и знаат дека вистински дејствуваат.

Наместување на вратоврска
Кога жената ја затегнува вратоврската на мажот има нешто во тој едноставен чин. Нешто што е еротско и интимно

Гризнување на устата
Кога жените несвесно ја гризнуваат устата, тоа за мажите е како божја дарба. Многу песни се напишани и инспирирани од овој мал, но несвесен гест.

Мрдање со колковите
Мажите сакаат да ги набљудуваат жените кои нишкаат со колкови додека се движат.

Нежно допирање
Мажите се сеќаваат на првиот допир на сопругата или девојката. Но, не додека се ракувале, туку за некое свесно движење , помешано со сексуална напнатост и романса во најава.

Врзување на косата
Ова е природно и едноставно движење и е неверојатно привлечно. Нема некоја подлабока филозофија.

Кога ја носиме неговата кошула
Кога мажот ќе облече некој дел од женската гардероба, тоа никогаш не може да изгледа убаво и привлечно, а не пак секси. Но, тие се топат кога ќе видат жена, облечена во нешто нивно.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.