Неколку работи кои на мажите не им се привлечни кај жените

274

Честопати се случува да не можеме да оствариме соодветна, хармонична врска само заради неколку непромислени стереотипи и митови за мажите.

Токму овие погрешни мислења не треба да ви го обликуваат начинот на кој се однесувате кон спротивниот пол.

Седум работи во кои  верувате погрешно:

Провокативна облека која открива сè

Некои жени веруваат дека колку повеќе покажат, толку полесно ќе бидат забележани. Грешка. Мажите сакаат голотија, но завиткана во елеганција и женственост.

Изглед како модел

Уште една грешка. Мажите сакаат негувани жени кои го ценат својот изглед, а тоа не значи дека се очекува да имате пропорции 90-60-90.

Силна завист од мажот/партнерот

Вистина е дека мажите сакаат ве заштитат, но она што исто така ги привлекува е тоа што се сигурни дека и самите сте доволно силни и снаодливи за да бидете безбедни.

Мажите сакаат „домаќинки“

Напротив, мажите се привлечени од жени кои се свои индивидуи, со свои интереси…

Богато сексуално искуство

Уште едно напротив. Мажите ценат сексуална хармонија, не искуство.

„Откачено“ однесување

Да, ако бараат привремена девојка за една или неколку вечери. Но, ако бараат долгорочна врска, поголеми се шансите да бараат мудра, сериозна жена.

Сакаат впечатлива шминка

Ќе ве зачуди, но повеќето мажи одбираат жени кои имаат минимум шминка на себе. Никогаш не ги привлекувале розовите сенки и темни кармини.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.