Неколку улици од општина Гази Баба утре без вода

47

Скопското Јавно претпријатие „Водовод и КанализацијаЕ известува дека на ден 18.01.2022 година ( вторник ) ќе има промена на затварач ф-100мм на улиците „Лазар Поптрајков“  односно  раскрсницата со улицата „Христо Ботев“.

Поради тоа прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истите улици и улицата „Ташко Караџа“, сите улици во општина Гази Баба, од 90 часот до завршување.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.