Неколкучасовен прекин на патот Маврово – Дебар кај Рајчица

Јавното претпријатие „Македонија пат“ соопшти дека денеска од 13 до 17 часот во прекин ќе биде сообраќајот на патот Маврово – Дебар на потегот од село Рајчица до Дебар.
Причина за прекинот е изведување на градежни активности, односно асфалтирање на овој дел од патот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.