Нема конкретен одговор дали ќе има набавка на вакцината Спутник V

На денешната прес-конференција, министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција вели дека нема конкретен одговор дали ќе биде набавена руската вакцина Спутник V, но сепак рече дека ги имаат сите други вакцини и можат слободно да се вакцинираат со нив.

– Немаме конкретни одговори дали ќе бидат набавени. Имаме доволно од другите вакцини, па така граѓаните можат слободно да се вакцинираат. Најавени се и донации на нови вакцини – додаде Филипче.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.