36.8 C
Skopje
понеделник, август 2, 2021

Неофицијално, речиси 650 нови заразени со коронавирусот, половината од Скопје

1717

Алармантен број на новозаразени од коронавирус во Македонија.

Според официјално непотврдените податоци, во последните часови во Македонија се потврдени над 640 новозаразен , од кои 325 се од Скопје.

Состојбата е загрижувачка во цела Македонија, а Скопје е најсериозно жариште

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.