Непал: Исчезна авион со 14 патници

100

Авионот на непалската компанија „Непал ерланјс“ со 14 патници исчезнал денеска брзо по неговото полетување, соопштиле тамошните власти.

Авионот летал од популарна туристичка дестинација кон западниот дел на Непал.

„Полета од аеродромот Покхара во 13,30 часот по локално време, а исчезна 15 минути подоцна“, рекол портпаролот на полицијата на Непал.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.