Непозната експлозивна направа пронајдена во Ростуше

Непозната експлозивна направа пронајдена во село Ростуше, гостиварско.

Направата била пронајдена вчера од лица кои работеле на ископ за водна канализација.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.