Невенка Стаменковска на местото на Никола Тодоров

230

Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ денеска се откажа од неговата пратеничка функција. На неговото пратеничко место во Собранието треба да седне Невенка Стаменковска.

Таа е следен кандидат од пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во изборната единица 2.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.