Неверојатни фотографии од најситните жители на Земјата

97

Украинскиот фотограф Вјачеслав Мишченко е вљубен во прироадата и сите нејзини мали, но диви и слатки жители. Неговите фотографии на необично прекрасен начин ги претставуваат и најморничавите инсекти и животинчиња што ќе ве натера и вие да се вљубите во нив.

nature25

nature1

nature4

nature5

nature10

nature12

nature13

nature16

nature19

nature20

nature21

nature23

nature24

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.