Неверојатно фото: Се замрзнаа и Нијагарините водопади

84

Рекордно ниските температури кои што ги зафатија Америка и Канада буквално ја замрзнале целата природа, вклучувајќи ги и Нијагарините водопади.

Температурите од 18 степени под нулата ја претворија водата во мраз, па водопадите останаа замрзнати.

Но, дури ниту суровите временски услови не ги запреле туристите да уживаат во природата што е околу нив.

Ова природно чудо би требало да го врати својот вообичаен изглед на крајот на неделата, кога според прогнозите, мразот ќе почне да се топи.

 

 

One of the earliest images showing a frozen Niagara Falls, in sepia tones, is thought to be from 1911 or 1912, though skeptics have questioned its authenticity because its photographer is unknown

Како што пренесува „Дејли мејл“, во 1912-та година три лица загинале обидувајќи се да ги преминат замрзнатите водопади.

 

Tuesday was a day of record-setting cold in Niagara, with the mercury bottoming out at a chilling -2F. Combined with the wind chills, it felt like -20F

But the record-breaking temperature didn't deter visitors

In the incredible pictures, the Rainbow Bridge is seen with solid ice below it

Tourists still visited the landmark to take pictures overlooking the falls in Ontario

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.