Никол Кидман за разводот со Том Круз: Добив Оскар, а подоцна јадев на подот во мојата соба

Актерката Никол Кидман зборуваше за периодот на нејзиниот развод од актерот Том Круз. Во тоа време, таа беше на врвот на нејзината кариера.

Пред 21 година таа беше на врвот на нејзината кариера и освои Оскар за Вирџинија Вулф во филмот „Часови“. Во тој период се разведе од Том Круз со кого беше во брак 11 години.

-И додека сè беше идилично на професионален план, јас се борев во мојот приватен живот. Но, тоа се случува, зарем не?, изјавила таа.

На сцената успеала да остане прибрана и да го заврши својот говоор, но традиционалната забава по Оскарите одлучила да ја пропушти.

Остатокот од вечерта го поминала во својата хотелска соба.

-Отидов во хотелот, нарачав вечера и завршив со неа на подот од мојата соба во хотелот Беверли Хилс. Седнав на подот и јадев помфрит и плескавица со моето семејство, а потоа си легнав. Дури тогаш сето тоа ме погоди и сфатив дека морам да најдам љубов, затоа што ми треба во животот. Сама си легнав пред полноќ. Денес, да можам го вратам времето, немаше да се вратам цел ден дома, изјави таа.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.