Никола Попоски позитивен на ковид

137

Добив позитивен разултат на тест за ковид, објави на фејсбук поранешниот министер за надворешни работи од ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски.

„Добар сум и немам симптоми. Не смееме никако да ја потценуваме епидемијата“, напиша Попоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.