5 C
Skopje
четврток, октомври 29, 2020

Николоски: Изградба на автопатот од Градско преку Прилеп до Битола и грчката граница

89

Ова е тажната вистина за инфраструктурниот колапс, кој што се случи во изминатите три години пустош на СДСМ. Ветуваме изградба на автопатското решение  од Градско преку Прилеп до Битола и грчката граница кое што треба да значи отворање на целокупните пелагонискиот регион кое што треба да значи нови работни места, заживување на економијата и модерно инфраструктурно поврзување, ова денеска преку изјава за медиумите го истакна Александар Николоски, носител на Изборната единица 4.

-Автопат којшто ќе го поврзе Прилеп и целиот прилепски регион со централна Македонија и којшто ќе го поврзе Прилеп и целиот прилепски регион со најмалку две пристаништа со цел да ја развиваме заеднички економијата. Одбери обнова, потенцира Николоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.