Николоски потсети: Шекеринска цела вечер не знаеше да каже на кој датум Македонија ќе почне преговори со ЕУ (ВИДЕО)

273

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски потсети на еден возбудлив дуел, а може да се рече и антологиски, на ТВ 24 со министерката за одбрана Радмила Шекеирнска за датумот за почеток на преговорите со ЕУ.

„Ретро потсетување на еден антологиски дуел со Шекеринска во кој цела вечер не знаеше да каже НА КОЈ ДАТУМ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИ СО ЕУ. Не знае ни Шекеринска ни Заев. Ни денес не знаат затоа што датум за преговори нема! 4 години го лажат народот! 4 години лаги, криминал и корупција! Затоа нема преговори!

Време е за ОСТАВКА! Заев е виновен!“, напиша во прилог на видеото Николоски.

Погледнете го видеото!

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.