Николов го демантира Заев: Ниту јас, ниту некој од Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ никогаш не сме консултирани за мерките против ковид

42

Иако Зоран Заев вели дека биле повикани за да ги консултираат за здравствената политика во врска со Kовид – 19, претседателот на Комисјата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, доктор Игор Николов ја обелоденува вистината- „НИКОГАШ не сме биле повикани, ниту консултирани за предложените мерки за борба против ковид – 19“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.