Николов му порача на Филипче да престане со монолозите и да излезе на соочување

52

Министре, повторно сте излегле сам на емисија и велите дека сте подготвени да дебатирате, вели Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ, обраќајки се до министерот за здравство Венко Филипче.

-Еве да ве потсетам Министре дека барем на 3 месеци Ве поканувам и ве повикувам на дебата, каде ќе дискутираме за здравството и здравствениот систем. Ајде охрабрете се. Доста само манипулација и пиар, себепромоција во емисии на кои излегувате на само.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.