Николовски: Да не беше Заев уште ќе траеше борбата за слобода и демократија

85

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, застана во одбрана на премиерот Зоран Заев по неговата изјава дека нема да дозволи „криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја урнат владата. Николовски на Фејсбук напиша дека „кога човек е борец и успева државата да ја води напред, тогаш криминалците и непријателите ќе се здружат против напредокот“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.