Николовски тркна до Дубаи да се одмори од случајот „путер“

4208

Вицепремиерот Љупчо Николовски задолжен за борбата против корупцијата викендов со сопругата заминал на одмор во Дубаи, дознава НетПрес.

Во време кога пандемијата на коронавирусот беснее, Николовски лета за Дубаи заедно со директорот на ТЕЦ Неготино, Небојша Станковиќ, кој исто така е придружуван од сопругата.

Прво со автомобил отпатувале за Белград, а оттаму полетале за Дубаи.

Напорната работа со заплената на путерот со изминат рок бара и одмор, а кога ќе го рачисти случајот со кинеските вакцини, тогаш сигурно ќе следи и подолг заслужен одмор.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.