Нормализиран сообраќајот кон Грција

81

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека на ден 23.05.2016  година, нормализиран е сообраќајот на патнички и товарни моторни возила и протокот на патници при влез и излез од Република Грција  на сите гранични премини, кој беше во прекин од 20.05.2016 година поради штрајк на грчките цариници.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.