11.9 C
Skopje
понеделник, септември 16, 2019

Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Штип-Велес

100

Нормализиран е сообраќајот на магистралниот пат Штип-Велес, кај село Кадрифаково.

Како што соопштија од АМСМ, сообраќајот на овој патен правец е нормализиран од 22:00 часот.

Сообраќајот беше во прекин од 20:40 часот поради сообраќајка што се случи на овој патен правец во која учествувале возило и пешак.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.