Нов момент: Пасошите на патниците од исчезнатиот авион не биле проверени

24

Нов момент во потрагата по мистериозно исчезнатиот авион во кој загинаа 239 патници.

Меѓународната полициска агенција Интерпол денеска соопшти дека малезиското миграционо одделение не ги проверило пасошите на патниците кои исчезнаа авионот од кој веќе со недели нема ни трага.

Според податоцитена Интерпол, малезиското имиграционо одделение не ги проверило пасошите на патниците во базата на Интерпол. Како резултат на тоа, два патника со украдени италијански и австриски пасоши можеле да се качат во авионот.

За потсетување, авионот исчезна на 8 март.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.