Нов напад од куче во Скопје

114

Нов напад од куче – скитник во Скопје.

Како што стои во билтенот на МВР, вчера  во 12.00 часот во Полициската станица Центар, Н.Д.(64) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 07.00 часот на булеварот  „Партизански Одреди“ била касната од куче-скитник во пределот на левата нога.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.