Нов земјотрес пак ја стресе Србија

53

Републичкиот сеизмолошки завод на Србија денеска објави дека земјата бил регистриран нов земјотрес со јачина од 1,6 степени според Рихтеровата скала.

Имено, земјотресот бил забележан во 08:43 часот, а во прашање била околината Млаедоновац.

Серија земјотреси биле регистрирани денеска и на територијата на Косово и Метохија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.