Нова тепачка на затвореници во „Идризово“

304

Затвореник од Кочани завршил во болница по тепачка со цимерот, утрово во Казнено поправната установа „Идризово“.

Според полицијата, инцидентот се случил околу 1.30 часот. Тогаш  Е.А.(40) од Скопје, физички го нападнал  С.К.(34) од Кочани. При тоа му го скршил носот, а  со нож му го  расекол лицето.

По инцидентот С.К. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, а по укажаната лекарска помош бил вратен во затворот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.