Новак Ѓоковиќ освои Мастерсот во Париз

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ го освои мастерс турнирот во Париз откако во финалето во два сета го победи Григор Димитров.

Новак Ѓоковиќ по седми пат го освои мастерсот во Париз. Денеска во финалето лесно во два сета го победи бугарскиот тенисер Григор Димитров.

Србинот првиот сет го доби со 6-4 со еден брејк, во вториот Ѓоковиќ зема два брејка и го доби сетот со 6-3.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.