Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе соопшти дали ќе има промена во цените на горивата.

Изминатите две недели горивата ја задржаа својата цена, па така ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесуваше 60,00 ден/лит, ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесуваше 62,00 ден/лит, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесуваше 52,50 ден/лит, додека малопродажната цена Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 52,00 ден/лит.

Новите цени на горивата ќе важат од денес на полноќ.