Нови конфликти на истокот на Украина

Во околината на Славјанск и Краматорск, на истокот на Украина, дојдено е до нови конфликти меѓу украинските сили и проруските бунтовници.

Арсен Аваков, министерот за внатрешни работи на Украина, на социјалната мрежа Фејсбук споделил информација дека е во тек интензивна размена на оган во близина на Славјанск.

Аваков навел и дека украинско оклопно возило било погодено од граната која била фрлена од проруските бунтовници. Засега нема податок дали има жртви.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.