Новиот ретро дрес на Рома доби позитивни оценки

23

Третиот дрес на Рома кој е инспириран од дресот на волчицата од сезоната 1990/91, наиде на воодушевување кај Италијанците.

Италијанските медиуми пишуваат дека станува збор за еден од најдобрите ретро изданија на дресови досега.

Римјаните само еднаш играле во дресот со плаво-жолта комбинација, но овој традиционален дрес секогаш бил омилен меѓу навивачите на Рома.

Инаку, ова е уште едно класично издание на Најки, кој одамна ја облекува екипата на Рома.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.