Ново видео од битолската болница: Закачен чадор во тоалет за да не течат фекалии врз пациентите

Ново видео за условите во болницата во Битола се појави на социјалните мрежи, во истата болница од која беа објавени слики на кои што се гледа како пациенти добиваат инфузија додека до нив на кревети лежат починати лица.

Во дел од видеото се гледа како во тоалет е поставен чадор за да не капат фекалии на главите на пациентите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.