Нула на Барса кај фенерџијата Хуеска .

40

Во дуелот од 32-то коло од шпанската Примера, лидерот Барселиона во комбиниран состав и без најголемите ѕвездо одигра 0:0 на гостувањето кај веќе отпишаната Хуеска.

Барса го започна натпреварот со резервниот систем, без најголемите ѕвезди кои тренетот Валверде реши да ги одмори пред реваншот во Лигата на шампионите против Манчестер Јунајтед во вторник. Така од првата минута заиграа Тодибо, Муриљо, Алења, Видал, Пуиг, Малком, Боатенг и Дембеле.

Барселона е водечка со 74 бодови, 12 повеќе од Атлетико и 14 од Реал, а мадридските клубови имаат меч помалку. Хуеска е последна 20-та со 25 бодови, пет помалку од 17-то место од кое се оставнува во лигата.
1
Претходно Алавес со 2:1 со головите на Педроса во 19 и автоголот на Лагуардиа во 47 минута го победи Алавес за кој стрелец во 56 минута бепше Каљери. Алавес остана седми со 45 бодови, додека Еспањол сега е десетти со 41 бод

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.