Нуркачите ја честитаа Стара нова година со василичарски оган под вода (ВИДЕО)

21

Нуркачите од Нуркачкиот центар АМФОРА на необичен начин им ја честитаат Стара нова година и Василица на православните христијани. Тие на дното на Охридско Езеро запалија василичарски оган.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.