ОЈО Скопје: Телото на убиениот доктор дадено на обдукција, ќе се анализираат снимки од видеонадзор

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место во скопската населба Железара каде во текот на ноќта беше пронајдено безживотно тело на лекар со повеќе убодни рани, информираат од Обвинителството.

Телото на починатиот го пронашол неговиот син.

-Јавниот обвинител издаде наредба за обдукција, како и наредба за прибирање и анализа на сите траги пронајдени на лице место и за обезбедување на снимки од видеонадзор, се наведува во соопштението на Обвинителството.

Се преземаат дејствија за расчистување на настанот.