Објавена листата на фирми кои зеле државна помош, а не исплатиле минималец

198

Владата ја објави листата на фирми кои зеле државна помош, но на вработените не им исплатиле плати.

Неофицијално, за да не ги „изеде“ срамот, во меѓувреме, голем дел од газдите вчера побрзале да извршат исплата на заостанатите плати.

Како никогаш досега и експертите и синдикалците се сложни дека креирањето вакви и слични економски мерки, во иднина треба да биде добро осмислено и плански организирано.

Листата може да ја видите на следниот ЛИНК.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.