Обид за убиство во Скопје

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.Е.(43) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

На 16.07.2023 на улица „Јустинијан Први“ во Скопје, по претходна расправија поради нарушени меѓусебни односи, пријавениот со пиштол пукал кон Б.Р.(47) и му нанел тешки телесни повреди.