Облачен ден со врнежи од дожд и снег

Денес не очекува претежно облачен вторник проследен со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат поинтензивни во источните делови на Македонија.

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла, а врнежите ќе бидат пообилни во текот на ноќта во источните делови.

Во главниот град, температурата во текот на денот ќе се движи околу 5 степени Целзиусови.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.