Облачен празничен ден со температура до 11 степени

44

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со услови за слаб локален дожд и магла во вечерните часови.

Утринските температури се движат од еден до пет степени, додека максималните дневни температури ќе бидат од шест до 11 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до седмиот степен.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.