Облачно и студено време

41

Претежно облачно, претпладне на југоистокот со локален дожд. Кон крајот на денот облачноста делумно ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а попладне слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од 0 до 7 степени, а максималната дневна до 10 степени.

Слично време и во Скопје со максимална дневна температура до 9 степени.

Времето утре ќе биде променливо облачно, ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец , особено изразен вдолж Повардарието каде кон крајот на денот повремено ќе засилува.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.