Облачно и врнежливо време со температура до 13 степени

56

Времето денесака во Македонија ќе биде облачно и врнежливо. Поинтензивни врнежи ќе има во текот на вечерните часови и ноќта.

На планините и повисоките места се очекуваат врнежи од снег.

Утринските температури ќе се движат од минус два до шест степени, а дневните температури од пет до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до десет степени.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.