Облачно со дожд и снег

23

Времето ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи претежно од снег, а кон крајот на денот на места ќе има врнежи од дожд.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура од еден до 10 степени.

Во Скопје променливо облачно, претпладне со повремени врнежи претежно од снег, а кон крајот на денот на места ќе има врнежи од дожд. Утринската температура ќе достигне до нула степени, а дневната температура до шест степени.

До сабота ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи, кои заради затоплувањето ќе бидат претежно од дожд.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.