Облачно со дожд и умерен северен ветер

20

Времето во земјава ќе биде претежно облачно. Ќе има врнежи од дожд, услови за локална појава на замрзнат дожд, а на планините врнежи од снег. Поради спуштање на постудена воздушна маса од север, врнежите во текот на денот и ноќта кон среда ќе преминуваат во снег и на повисоките места каде што ќе се формира снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура  ќе се движи од минус еден до четири, а дневната температура ќе се движи од четири до 10 степени.

Во Скопје ќе биде претежно облачно. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до еден степен, а дневната температура до пет степен.

Во наредните денови времето ќе биде стабилно со појава на магла по котлините.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.