Облачно со локален дожд и температура до 14 степени

38

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со слаби локални врнежи од дожд. На повисоките места ќе има врнежи од снег.

Утринските температури ќе се движат од три до 11 степени, а максималните дневни температури ќе бидат од седум до 14 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 12 степени.

 

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.