Облачно со малку сонце, попладне дожд

39

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени сончеви периоди. Во попладневните часови се можни врнежи од дожд.

Утринските температури ќе се движат од минус два до шест степени, а дневните од седум до 14 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 10-от степен.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.