Облачно со повремен дожд

Времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, претежно во крајните западни и источни делови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринските температури ќе се движат од 7 до 16 степени, а дневните од 16 до 25 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и посвежо со утринска температура до 14 степени, а дневна до 25 степени.

Во следните денови ќе има повеќе сончеви периоди и дневните температури ќе бидат значително повисоки. Услови за локален дожд ќе има во недела, информираат од УХМР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.