Облачно со силен северен ветер, најави за повремен локален снег

34

Променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Попладне и во текот на ноќта претежно во северните делови ќе има повремен локален снег.

Утринските температури ќе се движат од -5 до 3 степени, а максималните од 2 до 12 степени. Во Скопје максимална дневна температура до 8 степени.

За викендов се најавува променливо облачно со повремен локален снег. Ќе дува умерен до засилен, а вдолж Повардарието повремено силен ветер од северен правец.

Од понеделник времето ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.