Облачно со врнежи од дожд и со засилен северен ветер

36

Времето денеска преку денот ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од северен правец. Наместа врнежите ќе бидат пообилни, особено во југоисточните делови од земјава.

Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 13, а максималната од 17 до 23 степени.

Во Скопје, облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне до 22 степени.

Од средината на денот ќе започнат врнежи од дожд проследени со засилен северен ветер и услови за појава на грмежи. На планините врнежите ќе се од снег.

Врнежите преку ноќта кон вторник ќе се поинтензивни, а повремено пообилни врнежи ќе има во вторник и среда кога ќе дува засилен јужен ветер.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.