Облачно, студено и со малку сонце

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во утринските часови ќе има појава на мраз.

Утринската температура ќе се движи од минус 10 до минус два степени, а дневните од минус три до шест степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до третиот степен.

 

 

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.