Облачно време со дожд и температура до 11 степени

62

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд.

Утринските температури ќе се движат од до девет степени, а дневните температури ќе бидат од шест до 11 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до седум степени.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.