Облачно со повремен дожд

25

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер, особено во источните делови.

Утринската температура ќе се движи од пет до 13, а дневната од 15 до 26 степени.

Во Скопје, облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 24 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.