Облачно време со повремени врнежи од дожд

83

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, на места со умерен интензитет, а на планините и на некои повисоки места во северзападните делови со повремен снег.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.